Skip to main content

Jak działa skup aut?

Sprzedaż używanego samochodu z reguły jest bardzo czasochłonnym procesem, wymagającym od właściciela nie tylko czasu i zaangażowania, ale często również inwestycji w naprawę drobnych usterek. Zanim nasz pojazd trafi w ręce nowego właściciela, na ogół konieczne staje się usunięcie śladów korozji i odpowiednie przygotowanie wnętrza do prezentacji osobom, wstępnie zainteresowanym jego nabyciem. Nie obejdzie się również bez zredagowania odpowiedniego ogłoszenia i umieszczenia go na popularnych portalach wraz ze zdjęciami, przykuwającymi uwagę potencjalnych klientów. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na alternatywną formę sprzedaży, którą jest skorzystanie z usług skupu aut. Na czym polega taka transakcja i w jaki sposób przebiega?

Sprzedaż auta w skupie aut Maków Mazowiecki

Czym jest skup samochodów używanych?

Współcześnie w dalszym ciągu zdarza się, że skupy aut mylone są z auto komisami, choć oba przedsiębiorstwa działają na zupełnie odmiennych zasadach. Otóż w komisie płacimy za miejsce, w którym nasze auto oczekuje na potencjalnego kupca. Auto skup z kolei odkupuje pojazdy poniżej ich ceny rynkowej, by następnie sprzedać je, uzyskując odpowiedni przychód. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkich możliwość dojazdu do klienta oraz dostępność przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Co więcej, transakcje w takich miejscach przeprowadzane są błyskawicznie, zamykając się na ogół w 30 minutach. Jest to możliwe dzięki ograniczeniu formalności do absolutnego minimum i wsparciu zespołu profesjonalistów w fachowej wycenie pojazdu.

Jakie samochody skupują skupy aut?

W skupie samochodów można sprzedać pojazd niezależnie od jego stanu technicznego, ale również marki, modelu czy rocznika. Tutaj trafią bardzo często auta powypadkowe, uszkodzone i takie, które mają już dawno za sobą lata swojej świetności. W skupach są one naprawiane tak, by mogły powrócić na drogi. W ten sposób wartość pojazdów zdecydowanie wzrasta, dzięki czemu skupy zarabiają na ich sprzedaży. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku zniszczonych samochodów w kiepskim stanie technicznym. Te, których nie da się już naprawić, rozbierane są na części, które z kolei trafiają do sprzedaży lub też są montowane w innych pojazdach.

Masz pytanie?

Chętnie na nie odpowiemy. Zadzwoń i zapytaj o szczegóły.
Czekamy na Ciebie!