Skip to main content

Karta paliwowa - jak działa i jakie możliwości oferuje?

Karta paliwowa to rozwiązanie, które pozwala na poczynienie sporych oszczędności w budżecie przedsiębiorstw. Nic dziwnego, że decydują się na nią zarówno osoby, prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, jak i właściciele firm z dużą flotą pojazdów. I to właśnie oni coraz chętniej korzystają z różnych udogodnień, podnoszących wydajność pracy i ułatwiających jej organizację. Jak działa karta paliwowa i jakie możliwości wiążą się z jej posiadaniem?

Karta paliwowa Moyl - tankuj i oszczędzaj

Czym jest karta paliwowa Moyl?

Wygląd karty paliwowej może być nieco mylący. Na pierwszy rzut oka przypomina ona bowiem kartę debetową, która przypisana jest do naszych rachunków bankowych. Rzeczywistość jednak wygląda znacznie inaczej. Karta paliwowa wydawana jest bowiem na pojazd, nie jest ona natomiast przypisana do konkretnej osoby. Dzięki temu z takiego rozwiązania może korzystać nie tylko właściciel przedsiębiorstwa, ale również ci, którzy kierują danym samochodem w ramach obowiązków zawodowych. Taka karta paliwowa dla małej firmy stwarza możliwość bezgotówkowych transakcji, co znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa. Jednak to jeszcze nie wszystkie możliwości, tkwiące w tym wyjątkowym rozwiązaniu. Jak się bowiem okazuje, karta umożliwia również uzyskanie rabatu na zakup akcesoriów samochodowych, dostępnych w ofercie stacji benzynowych. Opcja prepaid umożliwia natomiast ustalenie jednorazowej kwoty, która można wydać podczas tankowania.

Dlaczego warto posiadać kartę paliwową?

Karta paliwowa pozwala nie tylko poczynić oszczędności w budżecie przedsiębiorstwa, ale również znacząco usprawnia pracę w dziale księgowości. Dzieje się tak za sprawą faktury zbiorczej, dzięki której nie istnieje konieczność dokonywania opłat za każde tankowanie. Do absolutnego minimum zostaje tutaj ograniczona liczba dokumentów, co znacząco ułatwia ich księgowanie. Na stronie https://www.moyl.pl/blog/karta-paliwowa-czym-jest-i-w-jaki-sposob-dziala wymieniono szereg innych korzyści, płynących z posiadania karty paliwowej. To m.in. zniżki za paliwo, sięgające nawet kilkudziesięciu groszy na jednym litrze. To spora oszczędność dla przedsiębiorstw, dysponujących dużą flotą pojazdów. Takie rozwiązanie doceniają również pracownicy, którzy nie muszą posiadać przy sobie gotówki, przydatnej w razie nieoczekiwanego tankowania. Dodatkowo karty umożliwiają także wprowadzenie indywidualnych rozwiązań, jak np. limity jednorazowych wydatków.

Czy kartą paliwową można zapłacić za granicą?

Kartą paliwową można zapłacić za paliwo nie tylko w Polsce, jak i poza jej granicami. Zależne jest to jednak od oferty konkretnych firm. Dlatego też ważne jest, by przeanalizować dostępne możliwości, wybierając najlepsze rozwiązanie dla swojego przedsiębiorstwa. Dzięki niemu możliwe będzie usprawnienie pracy i podniesienie jej jakości, a także poczynienie oszczędności w budżecie firmy.

Masz pytanie?

Chętnie na nie odpowiemy. Zadzwoń i zapytaj o szczegóły.
Czekamy na Ciebie!