Skip to main content

Poznaj 3 sposoby na szybką sprzedaż auta

Sprzedaż używanego auta to spore wyzwanie, które wiąże się z koniecznością odpowiedniego przygotowania pojazdu oraz ogłoszeń, a następnie oczekiwania na chętnych, którzy chcą zobaczyć samochód. Taki proces niekiedy trwa kilka miesięcy i może przysporzyć nam sporo nerwów. Jednak, czy istnieją sposoby na szybką sprzedaż auta? Oczywiście, że tak. W dzisiejszym wpisie przedstawimy aż 3 metody na błyskawiczne pozbycie się wysłużonego samochodu.

1. Sprzedaż auta do skupu

Pierwszym sposobem na szybką i bezproblemową sprzedaż używanego pojazdu jest transakcja z doświadczonym skupem aut. Firma tego typu to idealne miejsce, by praktycznie w ciągu kilku godzin pozbyć się wysłużonego lub niesprawnego samochodu bez konieczności wykonywania drobnych napraw oraz kompleksowego czyszczenia pojazdu. Co ważne profesjonalne skupy aut prowadzą swoją działalność, skupując wszystkie rodzaje samochodów, zarówno te sprawne, jak i nadające się do kasacji.

Tym samym decydując się na transakcję ze skupem aut, nie musimy martwić się o stan pojazdu oraz o celowe zaniżanie ceny przez kupującego. Doświadczone firmy dbające o swoich klientów oferują nie tylko szybką, ale przede wszystkich uczciwą wycenę oparta o realny stan pojazdu. Ogromnym atutem jest również fakt, że wiele skupów oferuje również możliwość darmowego transportu niesprawnego pojazdu z naszego podwórka i błyskawiczną wypłatę należności gotówką do ręki.

Jak sprzedać samochód w Internecie?

Aby transakcja sprzedaży pojazdu do skupu była satysfakcjonującym rozwiązaniem, warto jednak upewnić się, czy firma, którą wybraliśmy, jest uczciwa i posiada dobre opinie wśród klientów. Na terenie Poznania i okolic najczęściej polecanym skupami będą trzy firmy:

1.    Zasada – Skup aut w Poznaniu

Pierwsze miejsce w rankingach najpopularniejszych skupów aut osobowych oraz dostawczych w Poznaniu zajmuje zasada24.pl, czyli Zasada Skup aut Poznań, który znajdziemy pod adresem ul Sikorskiego 42/13, 61-537 Poznań, Tel: 608 559 292. Firma działa już od 2009 roku i cieszy się nieposzlakowaną opinią wśród klientów i mieszkańców miasta. Skup aut Zasada to gwarancja ekspresowej i uczciwej wyceny, która satysfakcjonuje obie strony transakcji. Firma oferuje również możliwość bezpłatnego dojazdu w miejsce wskazane przez klienta oraz oparcie całej transakcji na w pełni legalnej i korzystnej umowie kupna-sprzedaży.

2.    Skup aut MS AUTO CAR Poznań

Kolejnym skupem docenianym przez Poznaniaków jest MS Auto Car, który znajdziemy pod adresem ul. Górecka 7, 60-201 Poznań, Tel: 796 725 720. Jest to firma, która skupuje samochody osobowe i dostawcze wyprodukowane po 2002 roku, w każdym stanie technicznym i wizualnym. Skup oferuje uczciwą wycenę i bezpłatny dojazd na miejsce wskazane przez klienta oraz możliwość wypłaty należności gotówką do ręki. Dużą zaletą jest szybkość działania pracowników skupu, którzy są w stanie dojechać na miejsce nawet w pół godziny do ustalenia szczegółów.

3.    Skup aut Poznań Red-Car

Ostatnią firmą zajmującą podium wśród poznańskich skupów aut jest Skup Aut Red-Car. Siedziba firmy znajdziemy niedaleko Poznania pod adresem ul. Jaśminowa 27, 62-023 Robakowo, Tel: 507 334 633. W zasięgu zainteresowania tego skupu są zarówno auta w dobrym stanie technicznym, jak i pojazdy uszkodzone, powypadkowe oraz całkowicie niesprawne. Nie ma tu również znaczenia rok produkcji samochodu. Wycena pojazdu odbywa się na podstawie jego stanu oraz popularności modelu, a wypłata należności może mieć miejsce natychmiast po podpisaniu umowy, najczęściej gotówką do ręki.

Sprzedaż samochodu w portalach motoryzacyjnych, skupach aut, w social mediach

2. Odpowiednio przygotowane ogłoszenie na portalu motoryzacyjnym

Kolejnym sposobem na stosunkowo sprawną sprzedaż używanego auta jest umieszczenie dobrze skonstruowanego ogłoszenia w konkretnym serwisie ogłoszeniowym, takim jak OLX, OTOMOTO itp. Należy przy tym pamiętać, że są to portale, które pobierają opłaty za wystawienie ogłoszenia, dlatego warto dobrze zastanowić się nad jego treścią.  Interesująca treść o stosownej długości to prawdziwy klucz do sukcesu w przypadku sprzedaży używanego auta.

Ogłoszenie, które przyciągnie uwagę kupujących, powinno być:

  • Odpowiednio krótkie – ogłoszenie nie może być zbyt długie, a jego treść powinna zwięźle opisywać stan pojazdu. Konstruując jego treść, nie zapomnijmy nie tylko o danych technicznych, ale również o opisie funkcjonalności, dodatkowym wyposażeniu, przebiegu itp.
  • Zaopatrzone w zdjęcia – fotografie dobrej jakości przedstawiające wnętrze oraz wygląd zewnętrzny auta bez wątpienia przyspiesza sprzedaż i pozwolą nam uniknąć setek pytań.
  • Uczciwe – przygotowując ogłoszenie sprzedaży pojazdu, nie warto mijać się z prawdą. Pozwoli to nam ustrzec się przed kłótniami i niepotrzebnymi tłumaczeniami. Każda usterka i ewentualna wada powinna zostać opisana w treści ogłoszenia. 
  • Poprawne stylistycznie – błędy ortograficzne i stylistyczne mogą razić i powodować, że będziemy odbierani bardzo nieprofesjonalnie.

3.    Umieszczenie ogłoszenia o sprzedaży na odpowiedniej grupie w social mediach

Osoby, które nie chcą płacić za wystawienie ogłoszenia na portalu sprzedażowym, powinny skupić się na social mediach. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się, chociażby Marketplace oraz różnego rodzaju grupy sprzedażowe na Facebooku. Bardzo dobrym pomysłem będzie również umieszczenie ogłoszenia na stronie fascynatów danego modelu lub marki samochodu, dzięki czemu trafimy wprost do interesującej nas grupy docelowej. Samo umieszczenie ogłoszenia na swojej tablicy może nie być tak efektywne, jak skierowanie się właśnie ku osobom, które „siedzą” w tym temacie. Oczywiście również w tym przypadku ogłoszenie nie powinno zawierać kłamstw, a jedynie dokładnie opisane fakty dotyczące naszego samochodu. Warto też dołączyć zdjęcia pojazdu i szczegóły dotyczące jego historii.

Sprzedaż samochodu z drugiej ręki to spore wyzwanie, jednak jeśli podejdziemy do niego ze spokojem i wybierzemy jeden z powyższych sposobów bez wątpienia uda nam się dopiąć swego i dokonać transakcji sprzedaży w stosunkowo szybkim czasie. W każdym z tych przypadków ważna jest uczciwość w stosunku do potencjalnych kupców, która na pewno odpłaci nam się szybką sprzedażą.

Masz pytanie?

Chętnie na nie odpowiemy. Zadzwoń i zapytaj o szczegóły.
Czekamy na Ciebie!