Skip to main content

Skup i sprzedaż części samochodowych - firmy, które polecamy w okolicach Pułtuska

Jako że na rynku brakuje nowych części zamiennych do Twojego auta, chcesz kupić używane? A może zastanawiasz się, co zrobić z niesprawnym pojazdem, którego nie opłaca się już naprawiać? Jeśli zamierzasz samodzielnie rozebrać auto, aby potem sprzedać wymontowane części, wstrzymaj się z tym, bo możesz sporo stracić. Przeczytaj, dlaczego lepiej w takiej sytuacji oddać auto do stacji demontażu pojazdów i poznaj firmy zajmujące się kasacją aut, skupem i sprzedażą części samochodowych.

Samodzielny demontaż pojazdu - czy to legalne?

Z racji tego, że pasjonujesz się mechaniką samochodową, samodzielna rozbiórka niesprawnego pojazdu w celu pozyskania części zamiennych na sprzedaż wydaje Ci się łatwym i oczywistym rozwiązaniem? Zwróć jednak uwagę na to, że tylko licencjonowane stacje demontażu pojazdów mogą legalnie pozyskiwać części zamienne. Rozbierając auto na własną rękę w garażu lub na parkingu, aby sprzedać pozyskane w ten sposób części, łamiesz prawo i wykonujesz nielegalną rozbiórkę. Narażasz się tym samym na wysoką karę finansową. 

Gdzie sprzedać auto na części?

Chcesz pozbyć się starego, niesprawnego auta, unikając problemów z prawem? Zamiast samodzielnie rozbierać je na części, sprzedaj auto firmie zajmującej się legalną kasacją pojazdów. Dzięki temu nie tylko unikniesz wysokiego mandatu za nielegalną rozbiórkę, ale przede wszystkim zyskasz dodatkowy zastrzyk gotówki. Demontażem pojazdów zajmują się skupy aut lub skupy złomu posiadające wymagane zezwolenia na wytwarzanie i przetwarzanie odpadów.

Jak legalnie sprzedać części samochodowe?

Dlaczego warto oddać auto do stacji demontażu?

Profesjonalna stacja demontażu pojazdów podpisze z Tobą umowę i zutylizuje auto zgodnie z przepisami. Otrzymasz zaświadczenie o legalnej kasacji samochodu. Sprzedając tam auto, postąpisz zgodnie z prawem i unikniesz problemów z utylizacją wraku, który pozostanie po wymontowaniu części z pojazdu. Stacje demontażu przyjmują co prawda wraki, ale naliczają dodatkowe opłaty za brak części lub wagę niższą niż 90% masy własnej auta. Dlatego nie rozbieraj pojazdu na własną rękę, bo to nie jest ani legalne, ani opłacalne.

Gdzie kupić używane części zamienne do samochodu?

Używane części samochodowe kupisz nie tylko w hurtowniach motoryzacyjnych. Znajdziesz je też w ofercie firm zajmujących się złomowaniem pojazdów. Używane komponenty to dobre rozwiązanie:

  • gdy na rynku brakuje nowych części zamiennych,
  • gdy dostępne zamienniki są słabej jakości,
  • do naprawy starszego samochodu,
  • przy ograniczonym budżecie.

Wybierając używane części zamienne, nie tylko oszczędzasz pieniądze, ale także chronisz środowisko.  

Szukasz stacji demontażu pojazdów w okolicy Pułtuska lub miejsca, gdzie kupisz używane części samochodowe? Sprawdź polecane firmy!

1. Eko-Stal 

Eko-Stal z siedzibą w miejscowości Obryte niedaleko Pułtuska specjalizuje się w demontażu pojazdów kompletnych i niekompletnych. Przyjmuje samochody całkowicie niesprawne, powypadkowe, po zalaniach, wielokrotnych naprawach i nie tylko. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem w recyklingu prowadzi sprzedaż części samochodowych w Pułtusku. Pozyskuje je z samochodów poddanych kasacji, gwarantując niezawodne działanie każdego podzespołu. Szukasz sprawdzonych części zamiennych w przystępnej cenie, dzięki którym Twój samochód otrzyma drugie życie? Przeczytaj na stronie internetowej, dlaczego warto kupić części samochodowe w firmie Eko-Stal.

Eko-Stal: Skup złomu, metali kolorowych i surowców wtórnych
Obryte 192
07-215 Obryte
Tel: 510133113

Eko-Stal - skup części samochodowych

2. Auto-Szrot

Firma Auto Szrot Pułtusk zajmuje się ekologiczną utylizacją pojazdów i sprzedażą podzespołów do samochodów różnych marek. Oferuje szeroki wybór używanych części zamiennych - zarówno blacharskich, jak i mechanicznych. Korzystając z nowoczesnych technik demontażu pojazdów, odzyskuje oryginalne komponenty i poddaje je badaniom jakości. Auto Szrot w Pułtusku to miejsce, w którym kupisz silniki z małym przebiegiem, układy zawieszenia, zderzaki, skrzynie biegów i inne części samochodowe w przystępnej cenie i z szybką dostawą. Możesz liczyć na pomoc w wyborze części dopasowanych do konkretnego modelu auta.

Auto-Szrot
ul. Tadeusza Kościuszki 137
06-100 Pułtusk
Tel: 703 703 033

Auto Szrot - części z demontażu Pułtusk

3. Inter Auto

Hurtownia motoryzacyjna Inter Auto z oddziałami w Pułtusku i Makowie Mazowieckim dysponuje bogatym asortymentem oryginalnych części zamiennych i zamienników do samochodów wszystkich marek. Obsługuje klientów indywidualnych, firmy transportowe i warsztaty samochodowe. Oferuje nie tylko podzespoły do aut osobowych i dostawczych, ale także narzędzia i urządzenia dla profesjonalistów. Firma Inter Auto zajmuje się regeneracją wtryskiwaczy i turbosprężarek. Montuje, wymienia i naprawia szyby samochodowe. Pomaga w wyposażeniu warsztatu samochodowego.

Inter Auto
ul. Kościuszki 179
06-100 Pułtusk
Tel: 23 692 03 17

Intet Auto - sprzedaż części samochodowych Pułtusk

Masz pytanie?

Chętnie na nie odpowiemy. Zadzwoń i zapytaj o szczegóły.
Czekamy na Ciebie!